wtorek, 18 października 2011

Szósty numer Archipelagu:)Wiem, że wielu czytelników czekało na szósty numer Archipelagu niemal z taką samą niecierpliwością, jak ja:) Tematem przewodnim numeru jesiennego jest tożsamość - zagadnienie zostało ujęte na różne sposoby, nie czytałam jeszcze artykułów redakcyjnych koleżanek ale zapowiadają się pysznie!

W Archipelagu znajdziecie dwa moje teksty - recenzję niemieckiej powieści historycznej, której akcja dzieje się w renesansowym Augsburgu oraz przybliżenie literatury islandzkiej. Islandia w tym roku była gościem honorowym na Targach Książki we Frankfurcie, co wiązało się z licznymi imprezami, wystawami oraz przede wszystkim tłumaczeniem bardzo wielu książek współczesnych i nowym przekładem sag. Zapraszam was serdecznie do zapoznania się z literaturą tego wyjątkowego kraju!

Okładkę numeru jesiennego zaprojektowała Emilia Dziubak - świetna ilustratorka, autorka przedstawianej już przeze mnie książki "Gratka dla małego niejadka" - zajrzyjcie na jej stronę, warto!

Przy okazji chciałam wam z dumą napisać, że Archipelag nominowany jest do nagrody Papierowy Ekran. Jeśli uważacie, że zasługujemy na to wyróżnienie, wasz głos możecie oddać tutaj.
Równocześnie przypominam, że na stronie Archipelagu zamieściłyśmy ankietę - jeśli macie propozycje, jak ulepszyć pismo lub chcecie się podzielić z nami waszymi wrażeniami, bardzo gorąco zachęcam was do jej wypełniania.

Życzę wam z całego serca miłej lektury!

7 komentarzy:

 1. Dziękuję za informację :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Już jestem po lekturze wywiadu z autorem 81:1 :) Ze spisu treści wynika, że to będzie świetny numer!

  OdpowiedzUsuń
 3. oj jak kocham "Archipelag" :) Wielkie gratulacje dla dziewczyn, którego go tworzą:)

  OdpowiedzUsuń
 4. W końcu się doczekałam. Dziś będę miała chwilę czasu, więc zacznę lekturę :D.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam czasopisma, choć przewija się na różnych blogach. Czas zatem najwyższy do niego zajrzeć. Zwłaszcza interesuje mnie recenzja powieści historycznej z okresu renesansu - mój ulubiony okres historyczny. Okładka bardzo ładna i zachęcająca do lektury

  OdpowiedzUsuń
 6. paździenikowa książka ze stosikowego: http://filetyzizydora.blogspot.com/2011/10/zywina-rafa-ziemkiewicz.html, wrześniową porzuciłam:(.

  OdpowiedzUsuń
 7. Piter bardzo proszę!
  Dziewczyno bez matury:))
  Kolmanko bardzo dziękuję!
  Mayo mam nadzieję, że jestes zadowolona z lektury:)
  Guciamal zapraszam serdecznie do lektury!

  OdpowiedzUsuń